Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Міськрада – вотчина Кривої Липи

Крива липаАвтори: Наталія Івашків, Галина Роспопа   
 
Опубліковано - 07.04.2006
 
Найбільше досягнення демократії під час цьогорічних виборів до міськради – представництво Кривої Липи, яке просто вражає. Цього разу “криволипівці” пройшли одразу за списками трьох партій: НСНУ, “ПОРА” та ПРП. Серед інших проявів демократії треба відзначити конфлікт, який може спалахнути всередині фракції “Батьківщина” між представниками бізнес-об’єднань “Крок” та “Комітет підприємців Львівщини”.  

НСНУ: ПРП в залишку

Головні у списку НСНУ – представники Кривої Липи, тобто середовища, яке розклало яйця в різні кошики. Недарма офіс міської організації цієї партії розташований саме у провулку Крива Липа за “Гранд-готелем”. Щоб не завдавати собі зайвого клопоту з перейменуванням партії із ПРП у “Нашу Україну”, вони самі із ПРПешників стали “нашоукраїнцями”. І вигідно, і зручно, навіть не довелось міняти адреси офісу.
 
Першим у списку в міськраду від НСНУ – її нинішній секретар, в.о. міського голови Львова Зеновій Сірик, услід за яким проклали собі дорогу туди й головні “касири” Кривої Липи у міськраді – Андрій Стецькiв та Сергій Бащук. Разом із ними до ради повертаються такі визначні персони, як Богдан Бедрило, Данило Ярема, Юрій Батюк, Роман Шлапак. У них, очевидно, в раді залишилося багато незавершених справ, зокрема, ринок “Південний”, за який із Петром Писарчуком активно боролися протягом останнього року.
 
Зі свіжих “несунів” можна відзначити співзасновника ТзОВ “Комфорт-Груп” та ТзОВ “Фокстрот” Тараса Сосновського. 37-річний успішний бізнесмен почав активно займатись політикою лише останні два роки. Спочатку був пивний клуб, де збиралися підприємці, собі подібні. “Помаранчева революція нас об’єднала”, – каже він. 2004 року Сосновський стає головою координаційного центру підприємців при Комітеті захисту Конституції, який допомагав мітингуючим на Майдані у Києві. З львівських акцій запам’ятались пікети ДПА у Львівській області. Як наслідок, однодумці-підприємці із пивного клубу створили Комітет підприємців Львівщини, головою якого став Тарас Сосновський. У 2005 році шляхи Сосновського перетнулись з інтересами тодішнього начальника Львівської митниці Зиновія Буричка. Війна розгорнулась за те, щоб перекрити на львівській митниці потік контрабанди.
 
Сам Сосновський у списку “Нашої України” у міськраді, але багато його друзів є у списках до міськради та облради від “Пори”. За припущеннями, він є одним із згаданих Маркіяном Іванищиним 15-ти бізнесменів-членів НСНУ, які фінансують “Пору”.
 
У травні минулого року пан Сосновський заявляв: “Для того, аби зберегти місто, привести його в порядок, треба залучати як кошти бюджету, так і дотації, які отримує Львів, та кошти приватних інвесторів. Першочергово це вина міської влади, яка не дбає про місто”. Тепер пан Тарас Сосновський входить до міської влади, і, сподіваємось, він не забуде про свої слова.
 
Ще одне нове обличчя у міськраді – Лариса Малех. У 56 років – голова правління ВАТ “Туристична фірма “Львів-Супутник”. Мета життя – бачити “Супутник” чотиризірковим готелем. Пані Лариса до остаточних результатів виборів відмовилась коментувати свої подальші плани щодо роботи в міськраді.
 
Цікаво, що чоловік Лариси Малех, Петро Малех /голова правління ЗАТ “Фірма Львів-Петроль”/ пройшов до облради за списками “Батьківщини”. Виглядає на те, що партійні уподобання дружини і чоловіка розбігаються. А можливо, це вдало продумана стратегія мати своїх і тут, і там.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації