Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Інвестори змінюють тактику

Лех КачинськийПерспектива нових виборів викликала ажіотаж і на фінансовому ринку Польщі. Чекаючи телевиступу президента, упали ціни державних облігацій та акцій на біржі, знизився курс злотого, помітно подорожчало євро. Протягом години з біржі “випарувалося” півтора мільйона доларів, а державний борг через ослаблення злотого збільшився на сотні мільйонів доларів. “Такою стала ціна звернення президента до народу”, написала Gazeta Wyborcza.
 
Наступного дня Варшавська фондова біржа відробляла збитки. Ситуація на ринку стабілізувалася, проте аналітики не схильні до оптимізму. “Такі ситуації чітко свідчать, що політичний клімат у Польщі залишається дуже нестабільним, – зазначає головний економіст компанії TMS Brokers Марек Нєналтовський. – Тепер інвестори зрозуміли, що від братів Качинських можна очікувати будь-чого, і більше проявлятимуть схильність до спекулятивних дій зі злотим у такт політичній нестабільності.”
 
До теми

Качинський втрачає підтримку поляків
 
Як свідчать результати опитування громадської думки, значна більшість поляків задоволені, що парламент не був розпущений. Лише молодь (18 – 24 років) хотіла б нових виборів. Однак третина опитаних втратили довіру до президента після того, як він оголосив цю “добру новину”. Експерти пояснюють це тим, що жителі Польщі очікували, що новий президент Качинський буде кращим за свого попередника Кваснєвського. Натомість тепер поляки схиляються до думки, що при прийнятті певних рішень Качинський надто ангажує політичні закулісні ігри.
 
Довідка

Сільський президент діє по-сільському
 
Лех Качинський став президентом Польщі в жовтні 2005 року, на момент обрання він був мером Варшави. Найбільшу підтримку він одержав серед прихильників традиційних цінностей і сільського електорату. Президент, згідно з польською конституцією, має менше повноважень, ніж прем’єр-міністр, однак може впливати на зовнішню політику.
 
Консервативну партію “Право і Справедливість” Лех Качинський заснував разом зі своїм братом-близнюком Ярославом, який сьогодні є її лідером. У центрі передвиборної кампанії “Права і Справедливості” були обіцянки захистити традиційні католицькі цінності. Партія виступає проти ринкової економіки, обіцяє зберегти державну допомогу для бідних і домогтися зниження безробіття. Ще однією передвиборною обіцянкою партії була рішуча боротьба зі злочинністю і корупцією.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації