Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

З ким ділитимуть паску наші політики

паскаЛілія Кузік, Аргумент-влада   

21.04.2006
 
Як празникують Воскресіння Христове українські політики і чи готові вони в це світле свято пробачити всі образи своїм кривдникам.
 
Новообраний мер Львова Андрій Садовий з нетерпінням чекає інавгурації, яка відбудеться у великодній вівторок. Тому ця Пасха – остання для Садового-немера. Він “натура консервативна”, як сам себе назвав, тому святкує Великдень за традиціями дідів-прадідів: “У суботу підемо всією сім’єю освячувати паску або до церкви на вулиці Рудницького, що зразу біля нас, або, як і торік, – у Шевченківський гай. Проте з дитиною у візочку це не дуже зручно. Потім поїду з дітьми до своїх батьків”. Садовий запевняє, що вміє пробачати, тому не тримає образи на своїх кривдників. Він навіть готовий забути “чорний” піар своєму затятому конкуренту й противнику Василеві Куйбіді: “Я не хотів би говорити про якихось конкретних осіб. Але пробачати треба всім, особисто я збираюсь перепросити всіх, кому сказав чи криве слово, чи образив якимись своїми вчинками. Як на мене, це нормальний християнський підхід”.
 
Голова ЛОО СДПУ (о) Ігор Шурма теж поїде до батьків: “Я так щороку роблю, в мами з татом збирається вся родина – діти, онуки і навіть правнуки”. Шурма не живе з нав’язливим почуттям помсти в душі, хоч і часто помічав “специфічне” ставлення до себе як до політика: “Коли я приїжджаю до Львова, то йду містом упевнено, мені не соромно дивитися в очі людям. Я нічого поганого не зробив і провини перед львівською громадою не відчуваю. Звичайно, є люди, котрі ставлять мені підніжку, роблять підлі вчинки, намагаються вдарити у спину. У нашому житті не без цього. Зла не тримаю навіть на своїх лютих опонентів, оскільки ідеалу не існує, бо в іншому разі у світі панував би комунізм. Але, на щастя, такого немає”.
 
Також у родинному колі у Львові святкуватиме Великдень народний депутат, член президії ЦК Компартії України Олександр Голуб. Він каже, що немає людей, які відверто та неприховано образили б його: “У будь-якому разі я готовий вибачити тим, хто мав намір якось нашкодити мені чи моїм рідним”.
 
А от у народного депутата Степана Хмари планів щодо святкування Пасхи ще немає: “Перш за все я піду до церкви, а там – побачимо”. Також Степан Ількович готовий пробачити кривдникам усі образи та підступи, а от те, що Юлія Тимошенко “понапихала” до партійного списку олігархів, – ні. “Таке не пробачається, бо це шкодить і державі, і народу!” – зазначив категоричний Хмара. Проте особистих образ на пані Тимошенко він не тримає. Та впевнений, що й вона не має за що на нього ображатись.Степан Гавриш, голова партії “Центр”, вважає Великдень суто сімейним святом, як і Різдво: “Готуватимемо страви галицької кухні. Це я вмію робити, бо знаю велику кількість прекрасних галицьких рецептів”. Освячувати паску сім’я Гавришів буде в Києві – або в Іонівському монастирі, або в церкві “Мами і немовляти”, збудованій при пологовому будинку, де народився син пана Степана. Він каже, що вже вибачився перед тими, кого образив, і пробачив тим, хто образив його: “Воскресіння Христове – це час, який я чекаю з великим нетерпінням, щоб почати жити заново. Виріс я у галицькій сім’ї. Всі обновки мені купували лише до Великодня. Уже з першим весняним сонцем я починав ходити босоніж, і тільки на Пасху батьки купували мені нові скрипучі черевики”.
 
Народний депутат Іван Заєць Великодні свята збирається святкувати з матір’ю. А ображатися на людей не звик: “Я дію за дуже простим принципом – не гніваюсь на людей. Якщо людина, котра мене якось образила, розумна, то з часом зрозуміє, що чинить неправильно, а якщо дурна, то на дурня й ображатися не варто! Це лише даремно втрачений час та нерви”.
 
Перший секретар політради СПУ Йосип Вінський – католик, тому свій Великдень уже відсвяткував. А образ не пробачає ніколи: “Як це? На те вони й образи, щоб їх не пробачати й не забувати про них!”.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації