Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

У водоймищах Донеччини виявлені пірані

ПіраньяДві особини хижої південноамериканської риби розміром з долоню людини недавно були спіймані під Краматорськом одним з рибалок. Фахівці запевняють, що спіймані саме пірані і відзначають, що риби, швидше за все, були кимось випущені у водоймище.
 
Любитель рибного лову відразу ж зрозумів, що зіткнувся з незвичайними екземплярами. Піраню він засолив і засушив, після показав рибок знайомим екологам. Таким чином, про знахідку стало відомо завідувачу відділом екології Центру позашкільної роботи Сергію Писарєву.
 
«Сьогодні немає ніяких сумнівів, що спіймана саме піраня, - говорить фахівець. - Швидше за все, риби були кимось випущені в Казенний Торець нинішньою весною».
 
Сергій Писарєв не виключає, що хижа і кровожерна піраня може прижитися в наших водоймищах. Рівно, як і те, що холодну зиму вона не перенесе. Питання вимагає детального вивчення.
 
Потрібно відзначити, що це вже не перший випадок виявлення піраній у водоймищах Донбасу. У 2008 році новий хижак з`явився в Старобешевському водосховищі. Як тоді повідомляли газети, пірані були випущені у водоймище кимось з «крутих». Спочатку людина розводила їх у своєму домашньому акваріумі. Але після того, як хижачки поїли всіх риб і жаб, вирішила їх випустити на волю. Риби успішно прижилися і розмножилися.
 
Пізніше, щоправда, з`ясувалося, що старобешевські пірані виявилися американським аналогом російського карася і насправді іменуються довгоперим соняшником.
 
Що стосується краматорських піраній, Сергій Пісарев вважає, що не слід створювати ажіотаж навколо факту їх виявлення. Але і приховувати цей випадок було б не правильно.

Джерело: http://midnightco.com/

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації