Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Ринат виставився на продаж?

Рінат АхметовАндрій Волик, Аргумент-газета

Опубліковано: 28.02.2006
 
Не встигли аналітики „обсмоктати" новину про те, що Пінчук продав свій важливий актив - "Укрсоцбанк" - італійцям, як у всіх на слуху новина про ще більше одіозного олігарха Ріната Ахметова. В інтерв`ю „Дзеркалу тижня" нашоукраїнець Давид Жванія заявив, що член Партії регіонів Рінат Ахметов уже продав 50% свого бізнесу росіянам.
 
Що спонукало найбагатшу людину України продати таку вагому частку свого бізнесу, достеменно не відомо. Хоча Жванія дає своє пояснення: це через те, що промислова група Ахметова абсолютно енергозалежна, і її прибутковість прямо пропорційна ціні на газ.

Хоча деякі експерти сходяться на більш банальному поясненні. Економічне і політичне майбутнє країни настільки не визначене, що олігархічні групи просто вирішили згорнути свій бізнес в Україні, бо не бачать перспектив для розвитку свого бізнесу. І доки інтерес інвесторів до України не щез, спродують свій бізнес. Якщо прийняти повідомлення Жванії про продаж половини бізнесу Ахметова росіянам за правдоподібну, то у вчинку донецького володаря вбачають притаманний йому прагматизм. Адже відновлення стабільного клімату в країні, де всерйоз говорять про розпуск парламенту і всенародні референдуми щодо політреформи, станеться не скоро.
 
Коментар
 
Іноземці почнуть фінансувати нашу політику

Андрій Єрмолаєв, політолог, директор Центру соціальних досліджень "Софія"
 
Ми дуже швидко позбуваємося економічного суверенітету. Через кілька років ми будемо в епіцентрі великих ігор, причому не лише економічних. Будь-яка велика компанія, яка приходить в Україну, спочатку  отримує власність, потім фінансує рекламну підтримку своїх інтересів, потім фінансує політику. Ми просто не готові до цього. Влада має контролювати цей процес. Конфліктність влади стала проблемою для представників бізнесу так званого старого режиму. Ми маємо факти розпродажу об`єктів, які є надзвичайно важливими для національної економіки. „Криворіжсталь" у цьому сенсі далеко не головний приклад. Ми можемо згадати початок котування „Київстару" і бажання його продати. І ще кілька серйозних об`єктів, які є приватною власністю, але які під тиском обставин виходять на продаж. Я розумію ті групи, які стикнулися з ризиками і вважають за простіше ці фонди розпродати, а займатися лише фінансовою справою. Але це не добре для національної економіки.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації