Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Ахметову вказали на місце. Слабке

АхметовАвтор: Микола Гудь, Аргумент-газета

Опубліковано: 28.02.2006
 
Перший масштабний виступ Рината Ахметова-політика здивував багатьох. Попри всі розмови, мовляв, для Ахметова це незвично, Ахметов нервується, він був доволі впевнений і продемонстрував, що може бути значно потужнішим публічним політиком, аніж Янукович. У „донецьких" з`явився новий публічний лідер. І цей лідер одрузу отримав „привіт" від опонентів. Точніше - аж два „привіти".
 
Більше Ахметова мала би стурбувати подія, пов`язана з ним особисто. Звинувачення у замаху на життя людини - це серйозно. Проголосив його обвинувачуваний в організації убивства колишнього президента ФК "Шахтар" Ахатя Брагіна колишній майор міліції В`ячеслав Синенко. "Моя смерть потрібна була Ахметову, тому що я затримав і мав усі підстави висунути обвинувачення одному з бойовиків Ахметова Рухманову", - заявив Синенко в ході процесу за його справою в Донецькому апеляційному суді.
 
За словами Синенка, Рухманова було затримано співробітниками міліції, однак було випущено на волю за вказівкою екс-прокурора Донецької області Геннадія Васильєва. Колишній майор зазначив, що вимушено переховувався кілька років з родиною в Греції, змусили його до цього постійні погрози з боку людей Ахметова та Васильєва, у тому числі жорстокий фізичний вплив з боку працівників УБОЗ Луганської області, який призвів до паралічу ніг Синенка.

По темі: http://postup.in.ua/usual.php?what=6092
 
Як відомо, Брагіна було убито під час вибуху на стадіоні "Шахтар" у Донецьку в жовтні 1995 року. Нинішнім президентом "Шахтаря" з 1996 року є Ахметов. Обвинувачення, висунуте Синенком, небезпечне ще й тим, що саме після смерті Брагіна Ахметов виріс в одного з найбільших олігархів країни.
 
Менше стосується Ахметова особисто, але має непокоїти його як неформального лідера Партії регіонів прохання Генпрокуратури до Луганської облради дати згоду на притягнення до кримінальної відповідальності голови обласної ради Віктора Тихонова. У проханні прокуратури говориться, що, "будучи представником влади, Тихонов навмисне, задля особистої вигоди, у листопаді 2004 року вчинив дії, спрямовані на зміну державного кордону України, порушив порядок, встановлений Конституцією і привселюдно зазіхав на територіальну цілісність і недоторканність держави Україна". Йдеться про знаменитий Сєвєродонецький з`їзд. Окрім того, що Тихонов є 8-им у списку Партії регіонів до ВР, це важливо ще й тим, що його справа може стати неприємним прецедентом. Адже на Сєвєродонецькому з`їзді були присутні кілька десятків членів Партії регіонів.
 
Особливо ж симптоматичним є те, що обидві події сталися одного дня. До того ж, було це на другий день після гучного виступу Ахметова у Донецьку. Вочевидь, перспектива заміни в ролі лідера ПР Віктора Януковича на більш незалежного і більш красномовного Володаря Донбасу" дуже не сподобалася конкурентам і Ринату Леонідовичу вказали на його слабке місце.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації