Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Є вигнання духа злого і є вигнання духа недуги

ЦеркваАвтор: Зоряна Дністрова 

о. Роман священик, УГКЦ: Згідно із розпорядженням апостольського престолу, який підписав Папа Римський, займатися екзорцизмом або молитвами на оздоровлення має право тільки священик, якого благословив територіальний єпископ. Він має бути старшого віку, мати певний досвід душпастирювання і визначатися особливими прикметами. 
 
Екзорцизми або молитви на оздоровлення повинні відбуватися у парафіяльній церкві або в катедральному храмі та бути виключно індивідуальними – тільки у присутності цієї людини або тих, хто її супроводжує. Є вигнання духа злого (екзорцизм) і є вигнання духа недуги. Дух недуги заторкує людське тіло, а злий дух – здатності людської душі, свідомості і бажання, коли людина не володіє сама собою, нею натомість володіє хтось інший, злий. 
 
Христос чітко каже, що дух, якого вигнали, блукає, шукає, а потім може повернутися до того дому, де він був, і приводить ще сім гірших духів, після чого стан людини значно погіршується. Опосідання злого духа здійснюється тоді, коли людина є слабкою, або коли вона перебуває в стані тяжкого гріха, або сама йому продається. Водночас це може статися і з допусту Господнього. Екзорицистами також можуть бути і звичайні люди, миряни, яким єпископ має право надати можливість зайнятися екзорцизмом.

Опубліковано: 10.05.2006

Початок: Його голосу слухаються злі духи

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації