Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Чудо вигнання

Вигнання злого духаАвтор: Зоряна Дністрова 

Що відбувається насправді в момент вигнання – насправді не знає ніхто. Ззовні це виглядає, ніби священнослужитель бореться просто із... психічнохворими, яким місце на Кульпарківській. І все це виглядає саме так, допоки не відбувається момент миропомазання, під час якого хворі починають проситися, щоб їм не відрізали копит і не виганяли з цього тіла. Хто говорить у цей момент – людина чи дух, що сидить у ній – це виключно питання віри. Навряд чи звичайне наукове обладнання зафіксує момент, коли нечистий залишає людське тіло.
 
Принаймні досі жодній камері, як стверджує о. Василь, не вдалося зафіксувати момент миропомазання і читання молитви на вигнання і оздоровлення. Допоки йде літургія – плівка нормальна, але як тільки розпочинається процес вигнання, з плівкою починають творитися дивні речі – вона одразу ж засвічується. Чи свідчить це про чудодійну силу слова і таїнство вигнання нечистого – судіть самі.
 
Перед тим, як розпочати “вигнання”, священнослужитель і хворий або, в разі його неспроможності, люди, які його супроводжують, повинні постити весь день. “Тільки піст і молитва прожене нечистого”, – переконаний о. Василь. Саме так і каже Біблія. Одного посту замало – хворий повинен молитися і говорити ті слова молитви, які йому каже священик. У разі, якщо хвора людина не спроможна вимовити молитви, це за неї можуть зробити супроводжуючі.
 
О. Василь під час таїнства вигнання злого духа користується стареньким требником “Елхологіон”. Саме там є молитви на вигнання і оздоровлення від багатьох святих. “Не кожен може зачитувати ці молитви, бо слабкого може і “скрутити”. Тільки “сильний”, той, кого Бог наділив силою виганяти нечистого, може скористатися цими молитвами – каже о. Василь. Інакше молитва чомусь піде не на користь, а може навіть пошкодити хворому.
 
Злий ніколи не хоче покидати людське тіло, відтак о. Василь питається: “Хто тебе туди впустив?” – і запитує його ім’я. Тільки дізнавшись його ім’я, можна вигнати нечистого. Отець каже, що після вигнання дух “згоряє” і вже ніколи не повертається до хворого. І водночас каже, що дух може тяжко мстити.
 
До о. Василя, як і слід було очікувати, ставляться по-різному. Священнослужитель Храму Успіння Пресвятої Богородиці (УАПЦ), каже що зараз на вигнання нечистого має дозвіл тільки отець Василій з Солонки. Більше ніхто. І цей дозвіл йому дав єпископ. “Ми це називаємо харизмою. Згідно з тим, що ми маємо Благодать Священства, ми можемо вигнати нечистого з тіла, але не кожен має силу зв’язати його і відправити назад до пекла”, – каже він.
 
Від простих людей можна було почути і думку, що отець Василь шарлатан, який дурить людям голови. Одним він і справді допомагає. Іншим – говорить речі, від яких душа перевертається. Так, одній моїй знайомій о. Василь сказав, що її чоловік помре за якийсь час, бо уже пропащий. Проте він, слава Богу, живе і до сьогодні. Але всім дано помилятися – і о. Василь не виняток. І згадую – кожному по вірі його воздасться – і розумію, що не лише в отцю справа. Бо не він творить чудеса, а наша віра і сила Бога. Все інше – від лукавого.

Опубліковано: 10.05.2006

Продовження: Є вигнання духа злого і є вигнання духа недуги

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації