Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Його голосу слухаються злі духи

Вигнання злого духаАвтор: Зоряна Дністрова   
 
Під Львовом у селі Солонка в непримітній церковці відбувається одне з найбільших таїнств християнства – екзорцизм
 
о. Василь громовим голосом наказує дияволу покинути тіло і душу хворого, а у відповідь чує виття, серед якого можна розібрати прохання злого не різати йому копита та роги, не позбавляти нужденного тіла – останнього прихистку.
 
Усім не допоможеш
 
Довелось побувати в цій відомій далеко за межами Львова церковці. Побачене вразило мене до глибини душі: хворих ніби кидало в різні сторони, рідні тримали їх за руки, але потужний, якийсь нелюдський рев виривався з їхніх грудей. І на фоні цього – непорушний, в чорній сутані, немолодий вже священик. Тільки його голосу слухаються ті, що гніздяться в душах людей, що п’ють їхню енергію і їхній дух.
 
Цей непримітний з першого погляду отець творив дива – виганяв злих духів, а відтак належав до обраних, бо був екзорцистом. Їх, обраних, не так уже й багато. В Україні таких людей можна перерахувати на пальцях. І серед них – о. Василь. Він говорить, що відчув себе “сильним” ще в юності, хоч скористатися зі свого дару довелося тільки 17 років тому, через благословення “старця”, досвідченого монаха. Тоді о. Василь був ще мирянином і тільки подумував, чи не ступити на нелегку стезю священнослужителя.
 
...Коли я зайшла у церковцю, де й відбувалися усі таїнства “вигнання нечистого”, зразу відчула якусь полегшу, але вже потім, коли молилась, до голови поволі почав підступати біль, який зник тільки на ранок наступного дня. Вже пізніше о. Василь, ненароком “кинув”, що вчора саме там, де я молилась, відбувалося оте “вигнання”. Пройшло через оте пекло аж 70 людей!
 
За словами отця, у вихідні (а саме тоді читаються у цій церкві молитви на вигнання) були такі випадки, що по допомогу приходять і 800 людей. Але ж усім не допоможеш. “По вірі твоїй буде тобі”, – цитує о. Василь біблійний вислів і каже, що вигнати злого духа можна тільки з тієї людини, що має сильну віру і хоче позбутися нечистого. Інакше за хворого можна і не братися – однієї сили священнослужителя замало.
 
Коли ми з отцем вже розмовляли, на церковне подвір’я заїхало авто, з якого вийшли декілька жіночок і хлопець, у якого було дуже сумне обличчя. Як виявилось, хоч був звичайний не вихідний день, люди також приїхали по допомогу. “Божої помочі” потребував юнак. “Та що я йому допоможу, якщо він нехрещений, він навіть перехреститися не зможе”, – кинув потім у розмові о. Василь.

Опубліковано: 10.05.2006

Продовження: Чудо вигнання

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації