Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Визначена команда будівельників найвищої будівлі у світі

Проект хмарочоса Kingdom TowerУправляти будівництвом хмарочоса Kingdom Tower в місті Джідда (Саудівська Аравія), який повинен стати найвищою будівлею у світі, буде спільне підприємство компаній Mace і ЄС Harris. Як пише tvixbox.com, саме ця команда працювала над проектом найвищої будівлі Західної Європи - 308-метрової лондонської вежі The Shard ("Уламок").
 
Безпосередньо будівельними роботами займеться холдинг Bin Laden Group, що належить сім`ї Осами бін Ладена. Інвестором виступить підконтрольна принцу Аль Валід бін Талалу компанія Jeddah Economic. Передбачається, що зведення хмарочоса розпочнеться у середині нинішнього року і триватиме п`ять років.
 
Проект Kingdom Tower був анонсований кілька років тому, але старт будівництва постійно відкладається. Згідно з планами девелоперів, висота Kingdom Tower становитиме менше 1 кілометра (інформація про точну висоту не розкривається). Площа будівлі перевищить 3,5 мільйонів квадратних метрів, на яких, за даними ВВС News, розмістяться елітне житло, п`ятизірковий готель, офіси і оглядовий майданчик. Обсяг інвестицій у проект оцінюється в 1,23 мільярдів доларів.
 
При цьому висотка стане лише частиною ще грандіознішого проекту - мініміста Kingdom City на 80 тисяч осіб. Вартість будівництва всього комплексу може досягти 40 мільярдів доларів.
 
Раніше повідомлялося, що розробкою Kingdom Tower займається архітектор Едріан Сміт, який спроектував найвищу на даний момент будівлю у світі "Бурдж Халіфа" в Дубаї (828 метрів).
 
На звання найвищої будівлі, крім Kingdom Tower, претендують ще декілька проектів. Зокрема, в Азербайджані в рамках проекту "Каспійські острови" планується побудувати 186-поверховий хмарочос заввишки 1050 метрів, в Кувейті - вежу "Місто шовку" заввишки 1001 метр, в Китаї - висотку Sky City заввишки 838 метрів.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації