Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

На Львівщині зареєстровано майже 600 хворих на СНІД

30 листопада 2004 року

СНІДСтаном на жовтень цього року на Львівщині зареєстровано 599 ВІЛ-інфікованих осіб, які офіційно стоять на обліку в медичних установах, – заявила директор Львівського обласного центру боротьби зі СНІДом, представник неурядової організації благодійного фонду «Салюс» Мар’яна Служинська на прес-конференції на тему «Нові публікації для вчителів та методичного персоналу щодо запобігання ВІЛ/СНІДу», яка пройшла сьогодні в інформаційно-методичному центрі освіти у Львові.

М.Служинська підкреслила, що «згідно з моніторингами, у Львівській області є набагато більше ВІЛ-інфікованих, ніж засвідчено офіційно».

За останній час в Україні, в тому числі, і у Львівській області спостерігається тенденція до збільшення кількості випадків ВІЛ-захворювань та розповсюдження вірусу імунодефіциту людини. Якщо епідемія, яка розпочалась в кінці 1980-х років, була розповсюдженням інфекції серед уразливих груп, то на сьогодні вірус імунодефіциту людини поширився серед загалу. З кожним роком збільшується відсоток ВІЛ-інфекцій, які передаються статевим шляхом, хоча і надалі домінує передача ВІЛ-інфекції через кров.

У Львівській області впродовж цього року зареєстровано 170 ВІЛ-інфікованих осіб, третина з яких – жінки. За весь період ВІЛ-епідемії у Львівській області на обліку було понад 70 ВІЛ-інфікованих жінок та понад 80 ВІЛ-інфікованих вагітних жінок.

На сьогодні в області є близько 40 дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів, з них у трьох дітей виявлено ВІЛ-позитивний статус. Остаточний діагноз після народження дитини можна встановити через півтора року після її народження. Тому близько 40 дітей зараз перебувають на стадії визначення діагнозу.

За цей рік у Львівській області три ВІЛ-інфіковані жінки народили двійні.

Мар’яна Служинська також повідомила, що «на початку 2004 року в Україні було зареєстровано близько 63 тис. ВІЛ-інфікованих, а на сьогодні таких людей в Україні налічується понад 70 тис.»

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації