Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Прецедент в українському судочинстві

1 грудня 2003 року

Викладач Львівського національного університету імені Івана Франка Андрій Юраш створив судовий прецедент, вигравши судовий позов до пана Олександра Доброєра, звинуваченого у науковому плагіаті. Судове рішення у цій справі Галицький суд виніс сьогодні зранку.

Два роки тому викладач релігієзнавства Андрій Юраш придбав у Києві книгу Олександра Доброєра “Католицька церква в Україні”, у другому розділі якої знайшов чимало власних думок та висновків. Порадившись з адвокатом, викладач звернувся за експертизою до Київського інституту філософії.

Після висновку експертів, до Галицького районного суду надійшов позов, у якому за порушення прав вимагали морального та матеріального відшкодування. Впродовж року тривали судові засідання. Сьогодні, на останній судовий розгляд, представник пана Доброєра скерував заяву, у якій наперед погодився із будь-яким рішенням суду.

Галицький суд виніс рішення відшкодувати Андрієві Юрашу 30 тисяч гривень морального та матеріального відшкодування та за послуги адвоката. До кінця грудня одеський викладач Олександр Доброєр може оскаржити рішення в Апеляційному суді Львова.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації