Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Туринська плащаниця прибула в Донецьк

4 серпня 2003 року

3 серпня в Донецьк приїхала точна копія знаменитої Туринской плащаниці, на якій, як вважається, відбиті обриси тіла і вигляд Ісуса Христа. Ця копія добре знайома львів’янам, оскільки тривалий час перебувала у різних храмах Львова, зокрема у греко-католицькому кафедральному соборі св.Юра, а також у кафедральному соборі римо-католицької церкви у Львові.

Приїзд копії в Донецьк супроводжувався візитом сюди Патріарха Українсько ї греко-католицької церкви Блаженнішого кардинала Любомира Гузара. Копія однієї з головних сятинь хистиянства знаходиться в греко-католицькому храмі Покрова Пресвятої Богородиці в Куйбишівському районі Донецька. Як повідомили у храмі, копія плащаниці пробуде в Донецьку майже місяць.

Передбачається, що в останні два тижні вона переїде в храм Української православної церкви Київського патріархату. До цього унікальна копія побувала в храмах Львова і Києва. «Мінською» її називають по приналежності до білоруської греко-католицької церкви.

Оскільки плащаниця є святинею всіх християн, незалежно від конфесій, Українська греко-католицька церква пропонувала й іншим галузям християнства помістити копію плащаниці у своїх храмах. Однак у Донецьку, таке бажання виявила, поки що, тільки УПЦ КП. УПЦ Московського патріархату на звертання греко-католиків просто не відповіла, констатує Остров.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації