Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Журналістів вперше не допустили на скнилівське летовище

1 серпня 2003 року

Сьогодні вранці зі скнилівського летовища у Львові вирушив літак з українськими миротворцями на борту. Військовослужбовці виконуватимуть миротворчу місію у Косовому. Як повідомив з летовища кореспондент радіо Львівська хвиля, сьогоднішня відправка українських миротворців відбулась у рамках ротації УкрПолбату. Це восьма за рахунком ротація. Об 11.10 до Косового вилетіло 140 українців, приблизно о 14-ій годині така сама кількість миротворців повернеться на Батьківщину.

Повністю ротація завершиться 7 серпня і до колишньої Югославії відправиться 652 українські військовослужбовці. Протягом усієї миротворчої місії представники українських Збройних Сил виконують завдання в межах програми "Вільний шлях", тобто опікуються цивільним населенням, забезпечують вільне пересування албанців і сербів, супроводжують дітей у школи. Переважна більшість військовиків, які сьогодні вилетіли у Косово, вже виконували там миротворчу місію. Цього разу вони перебуватимуть там близько року. На летовищі військових проводжали їх близькі. На запитання журналістів чому їх родичі погодились на повторне виконаня миротворчої місії, більшість зізналась, що йдеться передовсім про можливість заробити непогані гроші. Мінімальний заробіток українських миротворців становитиме 500 доларів США на місяць.

За відправкою українських миротворців у Косово вперше журналісти могли спостерігати лише здалеку, бо представників мас-медіа не допустили на летовище. Ось як прокоментував цю ситуацію для радіо Львівська хвиля начальник прес-центру Західного оперативного командування, підполковник Микола Гуцуляк: Вони дещо запізнилися. Рік би назад такі жорсткі методи контролю ввели і тоді ми би напевно не мали проблем. Можливо, ну відзначення річниці Скнилова. Безумовно, що люди діють в межах документів, які регламентують їх роботу. Але зараз готується документ за підписом нового міністра оборони, який не лише приділяє велику увагу військовим засобам масової інформації, а який і хоче, щоб військові засоби масової інформації і засоби масової інформації взагалі розповідали про армію те, що є насправді.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації