Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Хартія мов як загроза українськости

29 травня 2003 року

Ратифікацію Верховною Радою України Європейської хартії місцевих і регіональних мов, публікацію у газеті „Київський телеграф” статті „Ангел з копитцями”, яка паплюжить пам’ять Тараса Шевченка, облиття фарбою каменю на місцях, де планується спорудити пам’ятники Степанові Бандері і жертвам комуністичних репресій на проспекті Чорновола у Львові, Львівська обласна організація УРП-„Собор” вважає проявами поширенням інфекції російського шовінізму, — заявив вчора на прес-конференції голова ЛОО УРП-„Собор” Ростислав Новоженець.

Чи не найбільше пана Новоженця турбує схвалення ВР Європейської хартії місцевих і регіональних мов, яка на його думку принесла більше зла, аніж добра і патріотичні сили львівщини не повинні мовчки спостерігати за подібними процесами в державі. Водночас ЛОО УРП-„Собор” звернулась до Генеральної прокуратури України з вимогою скасувати реєстрацію газети „Київський телеграф” за публікацію матеріалу, що паплюжить символ українства – поета і національного героя Тараса Шевченка.

Як повідомив Ростислав Новоженець, 5 червня національно-патріотичні сили Львова пікетуватимуть приміщення Генерального консульства РФ у Львові. При цьому він закликав приєднатися до акції представників СПУ та КПУ, які таким чином нібито зможуть продемонструвати свою державницьку налаштованість та відданість українській національній ідеї.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації