Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Сьогодні - День прикордонника

28 травня 2003 року

Служба у прикордонних військах залишається однаково складною як у попередні роки, так і тепер. Змінюються лише основні спрямування - зазначив командувач прикордонних військ Західного напряму Володимир Карась на урочистостях, присвячених Дню прикордонника, котрий в Україні відзначається 28 травня. Ще кілька років тому на державному кордоні у межах Львівщини найактуальнішою проблемою була протидія незаконній міграції.

Сьогодні знано більшою є потреба в охороні економічних інтересів нашої держави - зазначив командувач прикордонних військ Західного напряму Володимир Карась. За словами Володимира Карася, спроби порушення кордону стаються чи не щодня, проте прикордонні війська добре виконують свій обов"язок і порушників затримують чимало. Серед порушників трапляються також і нелегальні мігранти, однак на Львівщині це стається значно рідше, ніж, скажімо, на Закарпатті, де прикордонники постійно затримують представників Південносхідної Азії.

Про повернення нелегалів до їх країн хоч і йдеться на державному рівні, однак процес цей доволі тривалий, а основні витрати з утримання нелегальних мігрантів, за словами Володимира Карася, змушені брати на себе саме прикордонники. Тим часом до Закарпаття цими днями має прибути консул Китаю, котрий спілкуватиметься із своїми співвітчизниками-порушниками українського кордону. Попри це, як зазначив Володимир Карась, проблема нелегалів є актуальною не лише для України, а й для цілого світу.

Щодо кордону у західному регіоні, командувач повідомив, що наш спокій охороняють достатньо прикордонників. А в Україні загалом до 2005-го року прикордонна служба налічуватиме 50 тисяч осіб, з яких 42 тисячі - військовослужбовці. В урочистостях взяв участь голова облдержадміністрації Мирон Янків - повідомляє радіо "Люкс".

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації