Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Єврокомісія виділила два мільйони євро на добудування нафтопроводу Одеса-Броди-Плоцьк

28 травня 2003 року

Європейська Комісія виділила грант в розмірі EUR 2 млн. на технічну підтримку добудування нафтопроводу Одеса - Броди до Плоцька, повідомила журналістам віце-президент ЕК, комісар з питань транспорту і енергетики Лойола де Паласіо. Учора в Брюсселі представники уряду Польщі і України і Єврокомісії підписали спільну декларацію на підтримку розвитку Євроазійського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК).

За словами де Паласіо, EUR 2 млн. будуть направлені на розробку техніко-економічного обгрунтування добудування нафтопроводу Одеса - Броди до Плоцька. Цим питанням займеться створена сторонами робоча група, перше засідання якої відбудеться в суботу у Києві. До складу групи увійдуть державні координатори і експерти з боку України і Польщі, зокрема, компанія «Пернс», що експлуатує польські нафтопроводи.

Як очікується, результатами роботи групи стануть комерційні пропозиції приватним інвесторам по участі в консорціумі по добудуванню нафтопроводу. У інтерв’ю журналістам віце-прем’єр України Віталій Гайдук сказав, що Україна буде частково брати участь в фінансуванні добудування нафтопроводу Броди - Плоцк. Зі свого боку де Паласіо заявила, що Європейський банк реконструкції і розвитку готовий кредитувати будівництво нафтопроводу Броди - Плоцк, яке оцінюється в $450 млн. Тим часом, як повідомив журналістам голова правління ВАТ «Укртранснафта» Олександр Тодійчук після підписання декларації, компанія запропонувала транспортувати по нафтопроводу Одеса - Броди легку сибірську нафту.

На думку Тодійчука, від реалізації такого проекту російські компанії отримають вигоду у вигляді можливості поставок своєї нафти на НПЗ Європи. Крім того, це дозволить розвантажити протоки Босфор. «Хочемо максимально балансувати інтереси великих гравців на цьому ринку», - сказав Тодійчук, пояснюючи необхідність додаткових варіантів використання нафтопроводу Одеса - Броди. Об’єми транспортування легкої сибірської нафти по нафтопроводу Одеса -Броди поки не відомі.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації