Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Про бродівський нафтопровід говоритимуть у Брюсселі

27 травня 2003 року

У Брюсселі сьогодні відбувається конференція з питань нафтопроводу Одеса-Броди-Гданськ. Фактично це буде презентація в Європейській Комісії проекту транспортування каспійської нафти українською територією далі на захід до Польщі.

Україна прагне заручитися політичною підтримкою цього проекту з боку Єврокомісії і цілого Європейського Союзу. Проте Україні вдалося залучити до підтримки проекту Польщу, потім - Сполучені Штати Америки, потім - Німеччину. Нинішня конференція має велике значення для нового рівня підтримки. Аналітики розглядають брюссельську конференцію як офіційне оголошення готовності України здійснювати проект.

В останні кілька тижнів лунали пропозиції подавати до Європи нафтопроводом Одеса-Броди іракську нафту. Брюссельська конференція може також дати відповідь на запитання про перспективи так званого реверсного використання трубопроводу, тобто - транспортування російської нафти за маршрутом Броди-Одеса. Привабливість нинішнього українського проекту посилює також поява можливості транспортувати нафту за територію Польщі - до одного з німецьких глибоководних портів на Балтійському морі.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації