Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Львівські податківці описують майно НПК «Галичина»

27 травня 2003 року

Державна податкова адміністрація у Львівській області проводить опис майна ВАТ «Нафтопереробний комплекс (НПК) «Галичина» (Дрогобицький НПЗ, Львівська обл.). Про це повідомив глава Львівської обласної держадміністрації Михайло Янків на прес-конференції у Львові в понеділок. При цьому він підкреслив: «Я не суддя і не можу сказати, хто в цій суперечці правий, а хто ні. Для вирішення таких питань існує суд».

Відповідаючи на питання агентства «Інтерфакс-Україна», М.Янків повідомив, що квітневе зниження обсягів виробництва на «Галичині» на 3 млн. грн. не пов’язане з арештом майна НПК податківцями. Він пояснив це плановим переоснащенням однієї з печей комбінату енергозберігаючим обладнанням. При цьому глава обладміністрації додав, що в поточному році на технічне переобладнання підприємство планує направити понад 103 млн. грн.

Як повідомлялося, влітку 2002 року податкова інспекція Дрогобича в результаті перевірки на «Галичині» зобов’язала НПК доплатити податки на суму близько 180 млн. грн., яка внаслідок судових процесів поменшала до 135 млн. Податкова міліція України наклала арешт на все майно НПК «Галичина» через несплату податків на вказану суму і порушила кримінальну справу за фактом ухилення від їх сплати. Раніше з посиланням на заступника голови Львівської облради Ігоря Держка повідомлялося, що керівництво облради «стурбоване численними фактами підвищеного контролю і блокади одного зі стратегічних для області і країни підприємств з боку органів податкової служби».

Керівництво Львівської облради звернулося до Генпрокурора України, голів ДПАУ і Вищого господарського суду з вимогою з’ясувати обгрунтованість підвищеної уваги органів податкової служби до НПК «Галичина». Заступник глави облради підкреслив: «У нас є підстави припускати, що за тиском на підприємство з боку контролюючих органів стоять певні інтереси, направлені на встановлення контролю над ним». З його слів, Дрогобицький НПК залишається одним з небагатьох українських переробних підприємств, яке належить українському капіталу. За підсумками квітня «Галичина» орієнтовно переробила 183 тис. тонн нафти (у березні - 228,4 тис. тонн). У 2003 році завод планує збільшити переробку нафти до 2,5 млн. тонн. У 2002 році НПК «Галичина» збільшила переробку нафти на 53% - до 1682,3 тис. тонн. Випуск бензину зріс на 27,3% - до 369,3 тис. тонн, дизпалива - на 47%, до 512,6 тис. тонн. Офіційний курс на 26 травня - 5,3330 грн./$1.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації