Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Поляки обрали Старосамбірський район

10 лютого 2003 року

Транскордонне співробітництво між регіонами України та Польщі заповзялися розвивати активісти Старосамбірського району Львівщини та гміни Устшикі Дольне Підкарпатського воєводства. До активізації співпраці зокрема спричинилося відкриття 20 листопада 2002 року переходу Смільниця-Крошчєнко, послугами якого до 31 січня скористалися 73 тисячі осіб з обох боків. Нині перехід працює від 8 до 18 години. Але, черги, які існують на переході, очевидно, будуть зліквідовані внаслідок переходу на цілодобовий рехим роботи та запровадження системи спільного україно-польського митно-прикордонного контролю.

Тим часом, за словами голови старосамбірської асоціації розвитку краю Володимира Горбового і Старосамбірщина і їх польські партнери вельми зацікавленні в розвитку агротуризму: "Тут конкуренції нема, іде допомога одне одному для того, щоб краще піднятися на ноги, ну зокрема конкретно вчимо наших людей основам агротуристики, тому що Старий Самбір не має такої бази, яу у Славську.

Зараз вже другий тур, тамтого року мали 40 людей, цього року 50 людей вчимо разом з Польщею, як вести агротуристику, як приймати людей у себе. Не тільки наші українські туристи будуть їхати до Польщі, ми вважаємо, що полякам теж є традиційні наші, як і гори і так само є Львів, тобто працюємо над тим, щоб розробляти спільні траси польсько-українські, які би так само були через кордон, тому що приїхати людині з Варшави, чи з Кракова, чи з будь-якого іншого куточка цікаво побувати в інших територіях."

Пан Горбовий та його польські колеги переконані, що обидва регіони лише виграють від росту числа якісних туристичних послуг на їх територіях, що своєю чергою сприятиме добробуту та взаєморозумінню двох європейських держав.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації