Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Юрій Костенко підтримав політичну реформу

10 лютого 2003 року

Існуюча у нинішньому парламенті більшість є недієздатною,- заявив у Львові голова Української народної партії Юрій Костенко. На його думку, сьогодні у парламенті не є вирішеною проблема більшості. Політичний переможець цьогорічних виборів - блок Наша Україна - був позбавлений можливості впроваджувати свою програму, тому існуюча парламентська більшість не здатна буде забезпечити системної економічної, політичної і соціальної реформи: Для цього їм не вистачає відповідної кількості голосів.

На цій сесії парламент буде здебільшого користуватися у прийнятті тих чи інших рішень так званою ситуативною більшістю, а це означає, що плановості у роботі вищого законодавчого органу не буде - законопроекти, які розглядатиме Верховна Рада, носитимуть також ситуативний характер. За словами Юрія Костенка, базовим для України на сьогодні є проведення політичної реформи, яка мала б чітко окреслити як у державі обирається влада, яким чином співвідноситься повноваження президента і парламенту.

Окрім того, політична реформа мала б забезпечити право більшості формувати уряд. Необхідно вирішувати і проблему формування влади на місцях. Влада на місцях на сьогоднішній день не обирається, а призначається адміністрацією президента, що є неприпустимо, але важливим у цій проблемі є те, що місцева влада є непідконтрольною виборцю. Як зазначає Юрій Костенко, негайних змін потребує також податкова система та судова, яка і надалі залишається підвладною телефонному праву. Усі ці реформи зреалізують лише за умови створення потужної більшості. Те, що сьогодні називається більшість, воно є недієздатним,- говорить Юрій Костенко.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації