Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Представників довготривалого безробіття стало удвічі менше

6 лютого 2003 року

Представників довготривалого безробіття стало удвічі менше - Мар’яна ЧАЙКОВСЬКА, начальник відділу взаємодії з працедавцями Львівського міського центру зайнятості. Про це свідчать статистичні дані - у 2001 році на обліку у районних центрах зайнятості м. Львова перебувало 10,9 тис. представників довготривалого безробіття, а минулоріч їх чисельність зменшилася до 5,8 тис. До того ж, дещо меншою була середня тривалість їх перебування на обліку – від 16 місяців позаторік - до 12 місяців у минулому році.

Що ж позитивно вплинуло на цю ситуацію? Певною мірою те, що помітно зросла потреба підприємств, установ та організацій у працівниках. Станом на 1 січня 2003 року ця потреба становила 1556 осіб. Утім, ключову роль відіграв весь комплекс здійснюваних службою зайнятості заходів активної підтримки безробітних, що включає організацію професійного навчання та перенавчання, оплачуваних громадських, сезонних робіт, надання дотацій працедавцям для створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних, проведення інформативно-консультативної роботи тощо.

Так, з числа представників довготривалого безробіття минулого року у громадських роботах взяли участь 1214 осіб, професійну підготовку пройшли 1193, учасниками семінарів були 849, завдяки дотаціям одержали роботу 43 особи. Усього ж упродовж 2002 року було працевлаштовано 1733 безробітних, котрі тривалий час перебували на обліку в центрах зайнятості міста, тобто кожного третього представника довготривалого безробіття. Однак, подані факти і цифри не привід для заспокоєння.

Проблема довготривалого безробіття залишається ще доволі гострою. Для її розв’язання керівникам центрів зайнятості та рядовим спеціалістам необхідно докладати максимум зусиль, насамперед, більш активно взаємодіючи з місцевими працедавцями. Безробітним теж не варто сидіти, склавши руки, допоки робота сама знайде їх, а сприяти своєму працевлаштуванню. Як же стати активним пошуківцем? Цьому можна навчитись на тематичних семінарах, що систематично відбуваються у кожному районному центрі зайнятості. Організовує їх і наш міський центр.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації