Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Пілота Су-27 звільнено із СІЗО

3 лютого 2003 року

Пілота літака Су-27 Володимира Топонаря перевели в понеділок із СІЗО у військовий госпіталь міста Львова. Його відпущено під підписку про невиїзд. Декілька хвилин тому В.Топонар вийшов із СІЗО. Його зустріли рідні й адвокати.

Вийшовши з дверей СІЗО, пілот заявив журналістам, що виражає співчуття рідним і близьким загиблих при авіакатастрофі літака під час авіашоу 27 липня минулого року на військовому аеродромі в Скнилові. Відразу після виходу з СІЗО В.Топонар попрямував на аеродром «Скнилів», щоб покласти квіти на місці трагедії.

Як повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» в Генеральній прокуратурі України, запобіжний захід В.Топонарю змінено у зв’язку з погіршенням стану здоров’я на підставі висновків судово-медичної експертизи. У вівторок має відбутися засідання апеляційного військового суду Західного регіону, на якому мало б вирішуватися питання про запобіжний захід В.Топонарю.

В.Топонар був першим пілотом Су-27, що впав під час показових польотів 27 липня на військовому аеродромі «Скнилів», внаслідок чого загинуло 77 людей. Генеральна прокуратура України збирається притягнути до карної відповідальності у справі про катастрофу літака Су-27 під час авіашоу у Львові 12 посадових осіб. За словами заступника генерального прокурора, начальника військових прокуратур Олександра Атаманюка, безпосередньою причиною трагедії на «Скнилові» вважається помилка В.Топонаря при виконанні незапланованого елемента.

4 грудня місцевий військовий суд Львівського гарнізону ухвалив постанову продовжити В.Топонарю термін утримання під вартою ще на 2 місяці і визнав, що його фізичний стан дозволяє йому перебувати в ізоляторі і брати участь у слідчих діях. Другий пілот Юрій Єгоров усе ще знаходиться на лікуванні у Вінниці, карну справу відносно нього порушено за статтею 416 (порушення правил польоту).

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації