Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Касетний скандал організували, щоб усунути уряд Ющенка

3 лютого 2003 року

“Касетний скандал” було організовано, щоб повалити уряд Віктора Ющенка. Таку думку висловив народний депутат, колишній спікер Верховної Ради Іван Плющ під час свого перебування у Львові. “Те, що зробив Віктор Ющенко за рік свого прем’єрства, – налякало багатьох представників влади”, - цитує Плюща прес-служба “Нашої України”. “Ще два роки тому я сказав Кучмі, що якщо він виступить проти уряду Ющенка – я перейду на бік Віктора Андрійовича”, - додав колишній спікер Верховної Ради. Він також наголосив, що якби Віктор Ющенко протримався на посаді прем’єра ще два роки – в результаті його діяльності покращилося б життя кожного українця. “Було б удвічі збільшено зарплати та пенсії”, - зазначив народний депутат. “У “Єдиній Україні” мене не простили і ніколи не простять. Ще б пак: образити такого вождя, як Пустовойтенко, або Литвин, який тоді ще не був вождем”, – так Іван Плющ охарактеризував свої напружені стосунки з представниками пропрезидентських сил.

Він повідомив, що після перемоги на минулих парламентських виборах “зустрівся з лідером “Нашої України” і сказав: або ви формуєте більшість, або переходите в опозицію”. “Сформувати парламентську більшість навколо “Нашої України” не вийшло, і в цьому немає вини Віктора Ющенка, - підкреслив Плющ. За його словами, головним противником створення такої більшості був глава держави: “Захотів Кучма створити більшість без Ющенка. Намуляла йому “Наша Україна” одне місце. Як наслідок - нинішня більшість у Верховній Раді – неукраїнська”. На думку Плюща, блок “За єдину Україну!” створили для того, щоб завадити блоку Віктора Ющенка перемогти на парламентських виборах.

“Коли з’явився бренд “Наша Україна” – блоку “За єдину Україну!” взагалі не було. Згодом так звані “професори” виборчих кампаній почали гадати, що б таке утнути, аби нашкодити “Нашій Україні”. Так з’явився “За ЄдУ!”. А потім технологи вигадали, що блок Віктора Ющенка розколює Україну, а провладний блок, буцімто, її об’єднує”, - заявив депутат. Плющ зізнався, що йому важко про це говорити, оскільки він “був двічі вмонтований у вищі ешелони влади”. Парламентарій висловив категоричну незгоду з тими, хто звинувачує опозицію в небажанні співпрацювати з більшістю. “Якщо у вас є “більшість” – що ж ви самотужки не почнете нормально працювати? Чим вам заважає Ющенко?” – заявив народний депутат. На його думку, вуличні акції протесту – не найкращий шлях поліпшити ситуацію в державі. Водночас політик визнав, що форми протесту можуть втілюватися в інші форми. “Якщо такі протести відбудуться, то вибори можуть відбутися раніше, ніж це передбачено законом,” – додав він.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації