Архів інтернет-видання КуПол до жовтня 2004 року.
Новий сайт знаходиться за адресою http://cupol.lviv.ua

Порушено кримінальну справу проти працівників Кредит Банк Україна

1 лютого 2003 року

Проти посадових осіб АТ «Кредит Банк (Україна)» (Львів) порушено кримінальну справу за ухилення від сплати податків, повідомив начальник Державної податкової адміністрації у Львівській області Сергій Медведчук на прес-конференції у Львові в четвер. За його словами, кримінальну справу порушено 22 січня за ч. 3 ст. 212 – ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах (понад 85 тис. грн.) або повторне ухилення вже раніше судимим, кримінальне позбавленням волі на термін від 5 до 10 років. «Сьогодні можу сказати однозначно: порушено карну справу, порушення з боку цього банку є, а далі ми подивимося – триває слідство і перевірка», – заявив С. Медведчук.

«Кредит Банк (Україна)» раніше заявляв, що Львівська ДПА за підсумками річної перевірки поставила під сумнів його дії щодо віднесення на валові витрати страхових резервів під активні операції, однак Господарський суд Львівської області 17 грудня 2002 року за позовом банку скасував це рішення податкової. Банк зазначав, що правильність його дій підтверджується висновками фахівців НДІ фінансового права ДПАУ, Інституту держави і права НАН України, парламентським комітетом з питань фінансів і банківської діяльності, а також Національним банком України.

У той же час С. Медведчук на прес-конференції наголосив, що банк всіляко затягує цю справу. За його словами, у банку є своя аудиторська фірма, яка розподіляє, які документи можна подавати, які – ні. С. Медведчук також спростував обвинувачення в тому, що податкові органи пропонують підприємцям забирати рахунки з «Кредит банк (Україна)». «З приводу того, що ми ведемо роботу з підприємцями, щоб вони забирали рахунки, то я не думаю, що ви в таке можете повірити. Скажіть, будь ласка: якщо банк порушив законодавство, ви б тримали в такому банку гроші? Я б - ні. Все ж може трапитися», – сказав глава податкової адміністрації. Він повідомив, що виявлені схеми, за якими банк проводив реалізацію податкового майна щодо кредитів боржників, створював незаконні страхові резерви і резерви з фінансового лізингу, а також відмивав кошти через списання боргів дебіторів. «Коли ми бачимо, що є об’єми, а сплати немає, ми йдемо і перевіряємо – він не один в такому розрізі, але на ньому зупинилися, він більше усього говорить, що не порушує», – зазначив С. Медведчук, наголосивши, що податкова адміністрація поки відмовляється від методів тиску на банк.

Західно-Український комерційний банк створений у 1990 році, перейменований у «Кредит Банк (Україна)» в 2001-му. Він є найбільшим банком західного регіону країни і входить до групи великих банків. Основними акціонерами банку є Kredyt Bank S.A. (52,353%), «Банківський інвестиційний фонд-Сервіс» (13,051%, обидва - Польща), Європейський банк реконструкції і розвитку (28,249%), а ще 5,1% акцій належать українським акціонерам.

Повернутися до списку публікацій


Останні публікації